Oče je imel nekaj 3/4 colskih cevi doma, iz katerih sva naredila ogrodje za streho. Vogali so lepo zaobljeni in dimenzije strehe so cca 2 × 5 m. Pokrita je večina Ekošanka. Stoji na štirih ceveh 40×40, ki se jih da skrajšati.
To pa zato, ker se mora streha lepo zložiti med transportom, da se da Ekošank normalno seliti, karti višina z streho je okoli 3 metre, brez nje pa meter manj.
Ekošank z zloženo streho.
Poleg tega je v eni cevi še kabel za razsvetljavo šanka in tudi za pozicijo. Konektor je računalniški molex s štirimi kabli, od katerih pa sta do sedaj uporabljena le dva. En pride še za pozicijo na vogalih strehe, eden pa je še opcijski. Za postavitev strehe sta potrebna vsaj dva moža in nekaj spretnosti.=)Konektor v cevi. Na drugem koncu cevi je še en.
Streha je tudi malo obokana, toliko da je napeta. Na slikah je to skoraj ni opazno.
Več slik in detajlov, kot vedno, v albumu. Pozoren opazovalec bo že opazil slike tretje faze. ;)
Več slik in detajlov, kot vedno, v albumu. Pozoren opazovalec bo že opazil slike tretje faze. ;)
To je drugi del triologije zgodovine razvoja Ekošanka. =) Sledi še ena faza, ta pa se je zgodila neposredno na pogonu Ekošanka. =)
Da nebo kdo mislil da se je razvoj končal s tretjo fazo. Ekošank še vedno ni dokončan, pa tudi v bližnji prihodnosti še ne bo. Se vedno še kaj najde. =)
1 komentar:
A streha je zavarovana. Letos je blo dost toče.
Objavite komentar